Naďa Moyzesová: Pověsti moravských hradů a zámků (audiokniha)

14. září 2018 v 11:11 |  AUDIOKNIHY

Jak může znít kniha? Jako Čechomor!

Jana:


Ač si přijdu zlá a náročná, jsem tu s další recenzí audioknihy. Tentokrát o tématu, které jsem si schválně vybrala k domácímu klidu. Neboť i proto ráda knihy poslouchám - uklízím a vzdělávám se.

Pověsti miluji od malička. Jako malá princezna jsem cestovala po hradech a zámcích a teď si vše projíždím znovu se svým životním partnerem, se kterým si to zopakujeme ještě jednou a to s vlastním potomkem. To byl mimo jiné důvod, proč jsem sáhla právě po této nahrávce. Čechomor mám ráda, stejně tak pana Vladyku a jeho hlas. Pro děti je mimo jiné přínosné, když o navštíveném hradu/zámku něco víte - nějakou strašidelnou historku. A pokud k tomu znáte i písničku …

Ovšem, těšila jsem se asi moc. Kniha je krásně napsaná, vypravěč si dává záležet a Čechomor dotváří zatím nejkrásnější kapitolové rozdělení. Jenže to je všechno. Příběhů je málo (to jsem ocenila tak maximálně u toho úklidu) a jsou spádově moc rychlé. Mnohdy jsem si příběh/pověst musela pustit dvakrát, abych zaregistrovala, který že hrad či okolí hradu je zmíněn.

Ale ne, nebudu jen plivat síru. Při hloubkovějším zamyšlení a druhém poslechu dokážete ocenit krátké pověsti a ještě více si užijete kvalitní hudební doprovod. Dokážete v každé ze sedmi pověstí najít poučení. Také jsou příběhy natolik chytlavé, že si je velice rychle osvojíte a uchováte v paměti a o to lépe budete pak v místech pověstí s historkou o události vypadat.

Neočekávejte vysoký standart jako u pověstí o Libuši či Šemíkovi. Toho se v knize nedočkáte. Poslechnete si ale kvalitní muziku a příjemné příběhy se zajímavými konci.

Název: Pověsti moravských hradů a zámků
Autor: Naďa Moyzesová
Interpret: Miroslav Vladyka
Délka: 58 minut

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama