František Kotleta: (Tomáš Kosek 1) Příliš dlouhá swingers party

8. července 2018 v 21:46 |  EROTIKA

Jsi-li kretén a snažíš se jen být cool, vzývej Bafometa. Pokud chceš opravdu zachránit svět, pravidelně masturbuj před soškou Bakulgy.

Maya:

To, že je Kotleta sázka na jistotu ví už asi každý, kdo kdy vůbec držel v ruce nějakou jeho knihu. Pochybovat o jeho talentu je asi to samé, jako pochybovat o existenci křemíkového nebe. Pokud ale opravdu za nějakých záhadných okolností nemáte páru o tom, kdo to jako ten Kotleta je, nebo jakým stylem vlastně píše, mrkněte se sem na recenzi k jeho Hustýmu nářezu a Lovcům.

Povídková kniha Příliš dlouhá swingers party krásně zapadá do jeho klasického způsobu podávání informací. Opět je to splatter-punková kulhánkovina. Vypravěčem je jako obvykle sarkastické hovado jménem Tomáš Kosek. Na rozdíl od jiných Kotletových hlavních hrdinů, tenhle má akademický titul v jakémsik podivném oboru oklutní historie, který je normálnímu člověku pochopitelně na dvě věci, a může s ním akorát tak přednášet na vysoké mladým alkoholikům, co si chodí do jeho hodin maximálně tak vyspat kocovinu. Za Koskem ale jednou přijde blonďatá šťabajzna ve středních letech z úřadu vlády, která ho požádá o odbornou radu. Na její žádost Kosek jede do Afriky řešit podivný sexuální kult plný kozatých černošek. Mimo jiné. Že skutečná existence okultismu je pro něj i pro lidi okolo dost mindfuck, to asi nemusím povídat. Snad mi odpustíte spoiler, když vám řeknu, že v této povídce hlavní hrdina opravdu neumře a následně nato si s dalšími borci, podobně jeblými, otevře detektivní živnost, kde následně vyšetřuje zapeklité kriminální případy, ve kterých má hlavní slovo magie a oklutismus.

Kniha je plná sexu.


Ano, název opravdu neklame. Kosek a jeho parta klátí v povídkách všechny díry okolo nich, od kultistek, přes prostitutky, až po sukuby. Ale pochopitelně to není jen o tom, čekejte akci, černý humor a zombíky. Protože ti nesmí chybět nikde! Za mě je to hodně povedené béčko, které se hodí mít na každé dovolené, protože tak dobře, jak se vyrelaxujete u Kotlety, se nevyrelaxujete u žádné jiné knihy.


Macaté černoščiny prsy se natřásaly nad mým obličejem ve zběsilém rytmu poga. Kdybych nebyl svázaný a ona v rukou nesvírala dýku, kterou přibližovala k mému krku, určitě bych si ten výhled i užil, ale takhle jsem jen doufal, že mě svými ňadry zadusí dřív, než mě podřízne jako podsvinče.
Navzdory blížící se smrti jsem vnímal dokonalou absurdnost situace. Ani ne před týdnem jsem totiž seděl u počítače ve svém promrzlém pražském bytě a snažil se dopsat knihu dřív, než vyprší grant z Akademie věd. Mou největší starostí bylo, jak z nakladatele vytlačit zálohu na další knihu, abych měl na nájem. Teď jsem se potil rovným dílem strachem i horkem uprostřed Západní Afriky a snažil se vzpomenout si na jediné zaklínadlo v bambarštině, které jsem si pamatoval z konference o původních náboženstvích Afriky a na které jsem sbalil doktorku Olsenovou z Helsinské univerzity.
"N be se ka weleli ke ni i ka telephone ye wa!" zařval jsem, ale hned mi došlo, že tohle není ono.
"Telefon ti nepůjčím. Mrtví lidé ho stejně nepotřebují," odvětila pobaveně černoška anglicky a zabodla ostří nože do mého krku. Z poraněné kůže vyteklo prvních pár kapek krve.

Seznam povídek:
Boží tango
Příliš dlouhá swingers party
Srdeční záležitost
Pražské kopky
Artefakt

Druhý díl najdete ZDE.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Martin Kuneš Martin Kuneš | E-mail | Web | 27. srpna 2018 v 10:20 | Reagovat

Skvěle napsáno a tématická fotka recenzentky je třešinkou na tomto literárním dortíku.. :)

2 kniznidira kniznidira | 27. srpna 2018 v 11:39 | Reagovat

[1]: Och, děkuji pěkně :D

3 Martin Kuneš Martin Kuneš | E-mail | Web | 27. srpna 2018 v 11:55 | Reagovat

[2]: To opravdu není zač. :)) Dost mě zaujal ten výrazný post-process u očí a rtěnky. Hezky to koresponduje s tématem knihy.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama