Warda Saillo: Pláč v poušti

18. června 2018 v 16:05 |  BIOGRAFIE A MEMOÁRY

Silný příběh života a emocí

"26. října 1979 otec zabil mou matku na střeše našeho domu v Agadiru. Bylo mi pět let. Tento zločin mně i mým šesti sourozencům zcela změnil život. Zdálo se nám, že horší už to být ani nemůže. ale bylo to ještě mnohem horší, když se do našeho domu nastěhoval strýc s rodinou a jeho děti spaly v našich postelích. My museli ležet v kuchyni na novinách..."

Maya:

Ano, už úvod knihy vás docela rozloží. Někdo možná podobný typ literatury raději ihned odloží zpět do police. Smysl to dává. Proč si číst o něčem depresivním, když můžu raději sáhnout po příběhu, kde se vílí prinezna zamiluje do růžového jednorožce, který se změní na udatného rytíře ve zlaté zbroji, společně spolu odjedou k západu slunce a následně na to se milují v kouzelném zámku.

Kniha Wardy Saillo vás ale chytne už od prvního momentu. Jedná se totiž o živelně znázorněné memoáry. Je to citlivý náhled do života marockých Berberů, a příběh o tom, jak se jednotliví členové rodiny Saillových postupně dostávají z misérie, která se kolem nich rozprostírala jako horkost tamějšího podnebí. Celé dílo je doplněno o mnoho autentických fotografií, takže si o příběhu uděláte ucelený obraz nejen díky skvělým Wardiným vypravěským schopnostem, ale i díky ilustračním obrázkům.

Nemusíte míst strach, rozhodně vám příběh knihy "nezkazí den". Nejsou tam nijak drastické popisy hraničních situací a navíc má kniha i plno optimistických poselství.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama