Stephen King: Čtyři roční doby

21. června 2018 v 16:09 |  KRIMI A THRILLERY

Kniha, kterou by se mělo začínat

Maya:

Osobně jsem nikdy Kinga neměla ráda, ale můj bývalý muž ho zbožňoval. Vzhledem k tomu, že to bylo to jediné, co kdy četl, nechala jsem ho v tom a byla ráda, že drží v ruce alespoň nějakou knihu. Trochu chápu, proč se mu to líbilo. On se King vážně dobře čte. Má opravdu skvělé nápady, napínavé příběhy, výborně dokáže navodit atmosféru. Nicméně je specifický jedním takovým aspektem, přes který jsem se nedokázala přesnést. On totiž velké množství příběhů zásadně neukončuje.

Nebudu vám spoilovat jeho knihy, ale udám vám to na příkladě: Koukáte se na Piráty z Karibiku a film vám skončí ve chvíli, kdy Jack začne bojovat s Barbosou. A to je všechno. A vy zíráte na plátno a nevíte, jestli ho jako porazil nebo u toho umřel, jestli tam náhodou nespadla bomba, jestli se zhůry nesnesl boží posel, co to tam všechno zapálil. A tohle přesně dělá ve svých knihách King. Jeho fanoušci vám budou tvrdit, že je to přeci super, protože si můžete domýšlet konec a navíc je to prý jasné. Ne, já si nechci nic domýšlet, já chci přesně vědět, jak to jako skončilo! :D

Každopádně zpět ke knize. Osobně bych jí začínala. Skládá se ze 4 delších povídek: Rita Hayworthová a vykoupení z věznice Shawshank, Nadaný žák, Dýchací metoda a Tělo. Všechny mají rychlý vývoj a jsou dost napínavé. Protože to King opravdu umí. Čtenář se chytí už při první stránce. No a pokud toto dočtete, kniha vás nadchne, a nebude vám vadit to jeho tak obvyklé neukončování, blahopřeji. Právě jste se stali fanoušky Stephana Kinga. A můžete se z vesela pustit do jeho mnohadílných románů, protože máte jistotu, že vás budou bavit.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama