MEDIÁTOR - Jediné young adult, ke kterému se vracím, i když mi táhne na 30

5. června 2018 v 23:19 |  YA


Vcelku slušn YA od té ženské, co stvořila Deník princezny.

Maya:

Viděli jste Shyamalanův film Šestý smysl? A pamatujete si toho malého chlapce s fakt divnýma očima, jak povída "Vídám mrtvé lidi..."? Tak přesně tak nějak se Susannah cítila, když byla tak malá, že by se vlezla do skříňky pod koupelnové umyvadlo. Dnes už je Suze klasická, mírně marnivá puberťačka, která si na svůj styl života zvykla. Styl života, kdy potká ducha, a tak či onak mu pomůže jít za světlem. A takhle si pohodlně žila do šestnácti, než se přestěhovala za svou mamkou z New Yorku do Severní Kalifornie. Tam dostala ve starém domě obří pokoj a vlastní koupelnu, ať má trochu soukromí. Jenomže maminčin super našlapaný plán ztroskotal, protože pokoj i koupenu obývá mladý a už poněkud mrtvý hispánec Jess. A pochopitelně sexy hispánec, co by to bylo za literaturu pro dívky, kdyby tam nebyla nějaká skrytá lovestory, že?

Na poprvé jsem se do Jesse šíleně platonicky zamilovala. A to nemám ráda hispánce a už vůbec nejsem spektrofil, aby mě nějak vzrušovali duchové. Ale Jess je typickým příkladem správného hrdiny. I když je tak trochu nehmotný, stejně dává na pubertální Suze pozor, když to ona sama přes svou mladickou nerozvážnost nezvládá.

K téhle sérii jsem se dostala přes batalion dílů Deníků princezny (rovněž od Meg Cabotové), na kterém jsem ujížděla, když mi bylo tak 13. Jenomže na rozdíl od knížek o dědičce genovijského trůnu si tohle můžu přečíst i jako dospělá (tedy "stará"). Protože stále je to sranda, stále to není zas až tak trapné jako jiné věci, které jsem si po letech zase přečetla.

Osobně jsem neskutečně ráda, že Cabotová odmítla po fiasku s nevěrně zpracovaným Deníkem princezny dát souhlas k filmovému zpracování. Protože knihy jsou i pro dospěláka fajn.

Izzy:

Mediátor je spolu s Deníky princezny jedinou sérií, kterou jsem ze svých dětských let nechala vystavenou na knihovničce. Vím, že jsem byla jako puberťačka teprve pronikající do tajů randění z Jesse naprosto hotová. A vůbec měla jsem pocit, že chci žít Suzein život. Asi už se do toho nechci pouštět znovu, takhle mám aspoň dobrý vzpomínky, ale kdo máte setřenku či sestru v rané pubertě, tak Mediátor je dle mého ideálním dárkem.

Autor: Meg Cabot
Název: Mediátor 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama