Kdo jsme?

5. června 2018 v 22:04
Knihy jsou super.

Ano, ve škole do nás tlačili Komenského a Němcovou, a dost lidí to odradilo. Ale to neznamená že to luštění písmenek je nuda. A my vás přesvědčíme o tom, že literatura může být dost krutohustá.

U nás najdete návrhy na to, po čem v knihovně sáhnout. Ono i to čtení klasiky nemusí být tak depresivní (pokud nejde o Fausta...fuj...) a taky vám dáme tipy i na cool braky. Krom toho pro vás tvoříme i různá memečka a vtipy, až si budete chtít od těch bichlí oddychnout. Ty najdete na našem facebooku a instagramu.

Pokud se k nám chceš přidat a nejsi úplná lopata, napiš zprávu na náš facebook, něco o sobě a nějakou vzorovou recenzi na cokoliv. Klidně i na to, co už tu máme.

Jestli s námi chcete nějak spolupracovat, není problém se domluvit. Podmínky najdete zde.


Šéfredaktor: MAYA ALLAYÍ KORBELOVÁPopsat sama sebe, popsat sama sebe. Uf, to je velký oříšek. Četli jste Má Lady Jane od tria Hand, Ashton a Meadows? Ne? Tak si ji přečtěte. Je tam taková děsně arogantní přechytračelá holka, která všechny vytáčí. Tak to jsem já. Ne, vážně. Přečtěte si to.
Mezi mé oblíbené autory patří...no je jich asi 30, takže tohle raději vzdám. Kdyžtak mě najdete na facebooku, kde mě můžete patřičně zhejtit.
Co čtu? Všechno - doslova všechno.


Zástupce šéfredaktora: KRISTÍNA HALAGANOVÁ
Milujem cestovanie, som fanatik do cudzích jazykov a za svoj krátky život som sa ich učila už celkom peknú kôpku. Som chorobne zvedavá a všetci frflú, že veľa rozprávam. Keď nerozprávam, tak píšem. Keď nepíšem, tak čítam. V puberte som celkom rýchlo preskočila fázu tínedžerských románov a prakticky ma vychovali diela Stephena Kinga. Mám rada čierny humor, nadhľad, sarkazmus a originalitu.

Redaktor: IZZY GROHMANOVÁKdyž si u něčeho řeknete, že ,,do tohohle by šel jen blázen'', existuje velká šance, že zrovna já bych do toho šla. A ,,to'' může být z tolika kategorií možných zájmů, že nemá cenu počítat. Jsem zkrátka mladá a trochu šílená holka co se pouští do všeho po hlavě a málokdy se zastaví. Ale když už ano, tak čte. Vybírám v knihovně dost často náhodně a od všeho trochu. Jen se snažím to střídat, při třetím YA románu už bývám nevrlá víc, než by bylo záhodno.

Redaktor: JANA MODŘÍNOVÁ


Máma na mateřské na vlně audioknih - papírové knihy musely na chvíli ustoupit do pozadí před nenechavými ručkami malého Sviště. Jsem fanatická milovnice "severských detektivek", čím více krve, tím spokojenější jsem (každopádně Nesba nemusím). Když v knize není krev, musí tam být alespoň génius formátu Hercule Poirot. Ráda nad knihami uvažuji, takže od vražd si odskakuji k filosofickým tématům. Pokud se skloubí mé dvě životní vášně - knihy a kočky - dokážu hory přenášet, jen abych měla klid na čtení!

Redaktor: Michal PuchovskýSom starý bigbiťák v mladom tele, vášnivý čitateľ vysokej, strednej i nízkej literatúry a doktorand na Ústave religionistiky pri FF MUNI v Brne. Aktuálne patrím už k tretej generácii novinárskeho rodu Puchovských, ktorá sa síce chvíľu tvárila, že sa jej žurnalistické dedičstvo netýka, ale vnútornému volaniu písať neodolala.

Okrem tvorby knižných recenzií píšem aj o hudbe pre slovenský portál ROCKER.SK a spolupracujem so slovenským kriticko-spoločenským mesačníkom Kapitál. Narodil som sa v Bratislave, žijem v Brne od svojich 19 rokov a svoj voľný čas trávim rád leňošením s priateľkou, s dobrou alebo veľmi blbou knihou či filmom, s hudbou, maľovaním, cvičením jógy či písaním článkov.

Redaktor: BÁRA CHOLASTOVÁ

"Jsi cvaklá, mimoň, potrhlice. Ale něco ti řeknu, to ti nejlepší jsou." Asi tenhle citát od Charlese Kingsleigho, tatínka Alenky, mě nejvíc vystihuje. Už od malička jsem hltala jednu knížku za druhou, a i když mi říkali, to tě přejde, nepřešlo. Už sice nemám tolik času na čtení jako dřív, ale každou chvilku strávenou s knížkou v ruce si náramně užívám. Jsem velký fanda Harryho Pottera, Pána Prstenů, Star Wars, Doctora Who a tak nějak sci-fi a fantasy všeobecně. To ale neznamená, že ráda nesáhnu i po klasice jako William Shakespeare, sir Arthur Conan Doyle, nebo odborné literatuře, zejména pokud se týká historie či umění.

Redaktor: METALENKA HONZOVÁ

Metal, knížky, víno, kočky, videohry. Nejsem od přírody spontánní a hlasitá. Jsem tichá, zamyšlená, opodál hejtící, výbušná a hodně vděčná za ty, co prohlédnou můj resting bitch face a odváží se zjistit, že vlastně nejsem tak negativní, že jsem i vnímavý a sentimentální magor. Nejsem originální sněžná vločka, vsadím se, že takových pak jako jsem já jsou kvanta.
Co se týče knih, tak fantasy. Prostě fantasy... zkoušela jsem i něco jiného, ale nic mě nepohltilo tak jako právě tento žánr, možná ještě tak detektivky. Harry Potter byl nedílnou součástí mého dětství a tak zůstávám věrnou fanynkou.
Momentálně (čti - deset let) čtu Patricii Briggs a její sérii o Mercedes Thompsonové. Nejsem žádná "femina", ale ostřílené hrdinky s nějakým tím magickým podkresem prostě žeru.
Jinak pracuji jako grafik a détépák, hobby fotím, hraju na klarinet v orchestru, miluji tvrdou hudbu, šest let přispívám do literárního online časopisu Abdon a vytvořila jsem obálku dvou knihám pod vydavatelstvím Art Floyd, za což jsem hrozně vděčná. Mnoho koníčků, mnoho únavy, málo času - ideální kombinace na tvoření pod tlakem.

Externí redaktor: ALEX KOVBASYUKPokud narazíte člověka, který pluje na své vlastní vlně myslí, žije mezi hvězdami nebo sní ve vlastní realitě, s velikou pravděpodobností to budu já. Z té negativnější stránky si mě však můžete představit jako zavrženého knihomola, který by se v nějakém horroru stal první nevinnou obětí.
Ale jinak mám ráda Sci-fi, Fantasy, Young Adult, Comicsy (s tím se musím pochlubit - jsem obrovský Marvel fanoušek!).. Když však zabrousím i do něčeho jiného, většinou si to pořádně užiju!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama