Evžen Boček: Deník kastelána

27. června 2018 v 17:19 |  KOMEDIE

Kterak jednoho nasranost otevřela dveře novému světu.

Izzy:"Je mi pětatřicet a moje nasranost na celý vesmír dosáhla vrcholu.'' Mně je sice pouhých osmnáct, ale s tou nasraností na vesmír bych si s Kastelánem (říkejme mu tak třeba proto, že jeho jméno není nikterak zdůrazňováno a možná dokonce ani známo) určitě rozumněla. Vůbec bych se ráda přestěhovala na nějaký zámek a dělala kastelánku. Zapomněla na okolí, nechala čas plynout jinak a starala bych se o místo nasáklé historií. Nebýt všech těch podivných událostí, které se na zámecké půdě mohou přihodit, je to ideální plán.


No a přesně o tom je kniha Deník kastelána Evžena Bočka. Autor je sice známý především lehoučkou komediální trilogií Poslední aristokratka, ale jeho prvotina si mě, na rozdíl od zmiňované série, získala na plné čáře. Pokud jsem aristokratku hodnotila čtyřmi hvězdičkami na goodreads, tady bych jich ideálně měla dát tak šest. Místo toho mi zbývá akorát pohovořit o tom, jak je knížka krásnou jednohubkou na poli odpočinkové beletrie. Pustila jsem se do ní krátce po mém soukromém čtecím maratonu a chtěla si s ní nechat trochu víc času, nicméně nešlo to jinak a nakonec jsem ji přečetla během jednoho dne. Neříkám, že je dílem génia, ani že má nějakou hlubokou pointu. Co ale zmínit musím je, že kdo jste z pamatkářského oboru, nebo jste si jen s někým z oboru povídali, knížku už nejspíš znáte a pokud ne, tak ji oceníte. A nejen vy, ale kdokoliv jiný, byť se třeba zámkům vyhýbá s oklikou. Hlavně když najdete trochu pochopení pro skeptika nasraného na celý svět nebo atmosféru místa protkaného podivnou energií.

"Přednosta se lámal v pase a v jednom kuse omílal fenk jú very mač, jakoby to bylo nějaké zaklínadlo'' a já se klaním vám za přečtení recenze a přeji hodně zábavy u Deníku kastelána.
PS: Pozor, mufloni!

Odkaz na databázi knih
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama